Om oss

IBT - Institutet för kognitiv beteendeterapi AB drivs av fem delägare, i dagsläget har vi också sju samarbetspartners i våra lokaler.

Delägare i IBT AB

Cecilia Croona Olde Leg. psykolog, leg. psykoterapeut, specialist i klinisk psykologi, psykologisk behandling, psykoterapi, handledare i KBT, styrelseordförande IBT AB Hemsida: www.ceciliacroonaolde.com E-post: cecilia.croona.olde@telia.com

Inga-Lena Daleflod Lindahl Leg. psykolog, leg. psykoterapeut, specialist i klinisk psykologi, psykologisk behandling, psykoterapi E-post: daleflod@telia.com

Magdalena Lindborg Leg. psykolog, leg. psykoterapeut, DBT-terapeut E-post: psykologmagdalenalindborg@telia.com

Marianne Lundahl Leg. psykolog, leg. psykoterapeut, specialist i klinisk psykologi, psykologisk behandling, psykoterapi, handledare i KBT, DBT-terapeut E-post: mariannelundahl@hotmail.com

Pia Norgren Leg. psykolog, leg. psykoterapeut, specialist i beroendepsykologi E-post: psykolognorgren@telia.com

IBT:s samarbetspartners:

Kristin Forsberg Socionom, leg. psykoterapeut Telefon: 0708-181711 Hemsida: www.kbt-terapeut.se E-post: kristin.forsberg@kbt-terapeut.se Kristin Forsberg har landstingsavtal med Region Uppsala för psykoterapi i privat regi. Var god se nedanstående länk för mer information och aktuell ledig kapacitet att ta emot patienter. https://www.1177.se/Uppsala-lan/Hitta-vard/Uppsala/Kontakt/AB-Forsberg-KBT-konsult/

Leif Lund Leg. psykolog, organisationskonsult Hemsida: www.kbtresurs.se E-post: info@kbtresurs.se

Carina Lundeen Leg. psykolog, leg. psykoterapeut, specialist i klinisk psykologi, psykologisk behandling, psykoterapi, handledare i KBT Hemsida: www.carinalundeen.se E-post: kontakt@carinalundeen.se

Charlotta Marhold Fil. dr, leg. psykolog, leg. psykoterapeut, handledare i KBT Telefon: 070-817 43 21

Christina Molnar Leg. psykolog, specialist i arbets- och organisationspsykologi E-post: molnarcons@gmail.com

Ingrid Oremark Leg. psykolog, leg. psykoterapeut, specialist i klinisk psykologi, psykologisk behandling, psykoterapi, handledare i KBT E-post: ingrid.oremark@telia.com

Erik Rautalinko Fil. dr, leg. psykolog, leg. psykoterapeut, handledare i KBT E-post: erik@kbtema.se